Jdi na obsah Jdi na menu
 


A boy from the social network

12. 12. 2012

Úchyl na sociální síti

 
Příběh začíná v pokoji mladé dívky, která se trápí tím, jak jsou ostatní dívky v jejím okolí oblíbené na sociální síti. Přemýšlí jak toho dosáhnout taky a její bratr jí radí, ať nafotí odvážnější fotky a přidá si je na svůj profil.  Ohlasy jsou velkolepé, všichni dívku chválí a najednou je oblíbená mezi vrstevníky.
 
Pak dostane žádost od jednoho neznámého chlapce o přijetí mezi přátele.
Dívka žádost přijme a začne si s chlapcem psát. Už od prvního písmenka jde vidět, že chlapec je jiný, ale dívka to nebere nijak vážně.
 
Na druhý den spatří na sociální síti příspěvek o krásném místě, které je nedaleko a dívka veřejně sdílí, že se dnes na toto místo vypraví.
 
A tak jde teda na procházku se podívat na ono překrásné avšak opuštěné místo. Zde je zaskočena setkáním s chlapcem ze sociální sítě, který se jí představí a je od začátku velice dotěrný.
 
Dívka se chlapci brání a odrazuje ho od sebe. Chlapec je však vytrvalý a stále víc „tlačí na pilu.“ Až zajde k fyzickému násilí, dívka se naštěstí ubrání a dává se na útěk.
 
Od té doby se dívka poučila a už nikdy na svůj profil nedávala soukromé informace, které by někdo mohl zneužít.

Fleischerová, Polanová
 
 
 A deviant on a social network
A story starts in a room of a young girl that is sad because other girls are popular on a social site but she isn´t. She wants to be popular too and than her brother advices her to place daring photos her profile. Responses are great, everybody praises the girl and suddenly she is a star too.
Then she gets a request from a strange boy who wants to become her friend. She accepts the request and starts writing with the boy. From the first moment it is clear that the boy is different but the girl does not pay attention to it.
The other day she reads on her social network about a beautiful but lonely place which is nearby and she shares publically when she will go to see it.
So she goes there and she is surprised when she meets her new friend from the social site. He introduces himself. From the first moment he is very pushing.
The girl doesn´t like it and tells the boy to stop it. But the boy is persistent and pushes more and more. Finally he uses his strength. Luckily, the girl manages to escape.
She has learnt her lesson and she has never ever put any private information which can be abused on her profile.

Fleischerova, Polanova