Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt 2013/14 - ACES - You Complete Me

 

Akademie středoevropských zemí ACES - projekt "You Complete Me"

 

project-map.jpgŠkola získala již podruhé grant organizace ACES, tentokrát na realizaci projektu "You complete Me", který se bude realizoval od září 2013 do dubna 2014. Našimi partnery byli studenti ze střední ekonomické školy v Šibeniku (Chorvatsko) a základní školy z města Rakovski, které je nedaleko Plovdivu v Bulharsku. Zadaným tématem všech 44 celkem udělených grantů byla rozdílnost mezi námi a v nás. Náš projekt zpracovával miniučebnici o rozdílnostech v každodenním životě žáků. V září 2013 proběhla úvodní konference v Bukurešti a v dubnu 2014 se uskutečnilo závěrečné setkání v Senci na Slovensku. Na těchto konferencích se setkali zástupci všech škol, které získaly grant na realizaci projektů. Podrobněji informujeme o práci na jednotlivých kapitolách zde.

 

Celkem čtrnáct žáků sedmých až devátých tříd naší školy se zúčastnilo prvního projektového setkání v Šibeniku od 26. 10 do 1. 11. 2013. Účastnili se seminářů, připravovali projektové aktivity, poznávali historii a okolí Šibeniku společně s žáky z Bulharska. Celý program velmi kvalitně připravila ekonomická škola z Šibeniku, která na realizaci získala i řadu sponzorů z řad rodičů a dopravního podniku. Žáci také navštívili národní park řeky Krka, ve volném čase se otužilci vykoupali v moři a všichni se zblízka seznámili s každodenním životem, protože byli ubytováni v rodinách svých kamarádů. Názvy seminářů z projektového setkání a fotogalerii najdete zde.

 

 

Další setkání se uskutečnilo v Ostravě od 5. do 10. ledna 2014. Zúčastnili se ho dva učitelé a jedenáct studentů z ekonomické školy z Šibeniku, kteří byli ubytováni v rodinách. Žáci společně pracovali na výstupu projektu. Navštívili také centrum města, vyhlídkovou věž a městské muzeum, jeli na výlet do Prahy, prohlédli si Dolní oblast Vítkovic a interaktivní muzeum U6. Dozvídali se nové věci o svých kulturách, českou píseň k českému tanci, který rekonstruovali podle dochovaného popisu. Společně si zazpívali i chorvatskou lidovou písničku, zahráli volejbal a další hry. Vyrobili tradiční oranžovou chorvatskou čepici a naučili se vázat kravatu, která je jedním z chorvatských symbolů. Také porovnali své názory na schopnost mužů a žen pečovat o děti a pak si vyzkoušeli sami péči o dítě, naštěstí to tentokrát byla pouze panenka. 

Poslední setkání proběhlo v Bulharsku. Protože my jsme přidělené prostředky již vyčerpali, zúčastnili se ho jen žáci z Chorvatska, kteří získali další sponzory na realizaci. Žáci mají možnost vymýšlet další zajímavé aktivity a realizovat je v hodinách anglického jazyka, protože projekt pokračuje dále jako etwinningový projekt, do kterého se zapojili noví partneři. Potěšila nás zpětná vazba z Bulharska, kde naše aktivity vyzkoušeli a líbily se jim. Více se o projektu můžete dozvědět také zde.  

 

aceslogo-partners.jpg

aceslogo.jpg