Jdi na obsah Jdi na menu
 


Christmas postcards 2012 Vánoční pohlednice

  

logo-etwinning.pngProjekt byl vytvořený v prostředí etwinning, které je takovým facebookem pro učitele z celé Evropy, kteří v bepečném prostředí mohou se svými žáky pracovat na zajímavých projektech a sdílet je s ostatními partnery. Náš projekt byl zaregistrovaný 4.12.2012 a zapojily se do něho další tři partneři - škola z města Ełk v Polsku, škola z města Poprad na Slovensku a škola Alberta Kučery z Ostravy. Fotogolarie projektu je zde. Fotodokumentace spolupráce na ověřování srozumitelnosti a řešitelnosti příkladů pro pohlednice a při vybírání fotografií, obrázků a vhodných matematických příkladů.

 

8b-kosmonautu-15.jpgTento projekt jsme přihlásili do soutěže o nejlepší vánoční miniprojekt, mezi podmínky patří realizace projektu do 20. ledna 2013 a účast české školy, která je začátečníkem v etwinning. Podmínky se nám podařilo splnit díky registraci Mgr. Třosové do etwinningu a jejím zapojením do projektu, který založila Mgr. Buroňová z Ostravy a paní Edyta Ostrowská z Polska. Výstupy projektu - vytvořené matematické pohlednice a elektronické pohlednice i fotodokumentaci Christmas postcards jsme zpracovali do elektronických knih.

cz-team-5a-kosmonautu-15-on-st-nicolas-eve.jpgJak název projektu napovídá, tvoříme pohlednice s vánoční tematikou, ale také s tematikou dalších prosincových svátků Mikulášem, andělem a čertem. Protože tři ze čtyř zapojených učitelek učí také matematiku, využily toto téma v tomto předmětu. Žáci škol z Ostravy vymysleli matematické příklady s tematikou prosincových svátků, ilustrovali je, vypočítali během projektového dne, vyměnili si je a opět spočítali. Příklady naskenovali, přeložili a přidali anglické texty. A tak vznikly pohlednice, které žáci svázali do knihy.

 

postcards-puzzle.jpgŠkola z Popradu má mladší žáky - druháky a třeťáky, kteří vytvořili velmi pěkné vánoční obrázky a jejich paní učitelka Rezničáková obrázky využila pro matematické hry, které tvoří na webových stránkách www.purpose.games.com, z obrázků dětí také vytvořila puzzle a vše vložila na své webové stránky zrkadielko. Tvořit hry naučila své žáky, ale také učitele z Ostravy a jejich žáky. Společně se svými žáky také vytvořila hru, pro kterou využila obrázek žáka Tomáš T. z 5.A třídy z Kosmonautů 15, z Ostravy - hru si zahrajete zde. Fotografie z průběhu projektu jsou zde.

 class-5a-snowman-cards-www.jpgVe škole Kosmonautů 15 z Ostravy se zapojili žáci 8.B, kteří vytvořili matematické příklady s vánoční tematikou na využití Pythagorovy věty. Žáci 5.A kromě matematických příkladů sestrojili sněhuláky pro své pohlednice, protože v prosinci si opakovali právě konstrukci kružnice. Příklady vytvořené žáky 5.A najdete zde, anglický překlad zde a výsledky zde. Příklady vytvořené žáky 8.B najdete zde, anglický překlad zde a výsledky zde.  V bazénu na ZŠ Alberta Kučery se uskutečnil Projektový den pro žáky 5.A. V interaktivním muzeu Svět techniky se uskutečnil Projektový den pro žáky 8.B s přednáškou Matematika kolem nás. Fotografie z průběhu projektu ve třídě 5.A jsou zde a z průběhu projektu ve třídě 8.B jsou zde.

                                                                                                                                                             cz-alberta-kucery-christmas-postcard.jpgPříklady vytvořené žáky 5.A ze školy Alberta Kučery z Ostravy-Hrabůvky najdete zde, anglický překlad zde a výsledky zde. Na škole Alberta Kučery se v pondělí 7. ledna 2013 uskutečnil projektový den pro žáky pátých tříd, kdy si obě ostravské školy změřily své matematické a plavecké schopnosti během setkání ve školním bazénu. Úkoly si pro ně připravily Mgr. Zdena Třosová a Mgr. Alena Buroňová. Fotografie z průběhu projektu na této škole jsou zde.

 

baking-www.jpgŽáci ze školy v Ełku v Polsku tvořili vánoční pohlednice s přáními v rámci předmětu ICT a před vánoci se sešli ke zpěvu koled a společnému pečení. Také řešili příklady vytvořené ostravskými žáky a ilustrovali je. O projektu informují v polštině na svých webových stránkách zde. Fotografie z průběhu projektu na škole v Ełku jsou zde.

 

Průběh projektu v angličtině můžete sledovat v roce 2012 v prosinci zde, v roce 2013 v lednu zde, v únoru zde.

Nakonec jsme průběh projektu shrnuli do elektronické knihy ebook about project Christmas postcards, Christmas postcards - Maths textbooks, a knihy s vytvořenými pohlednicemi jedné škole z fotografií druhé školy a příkladem z třetí školy Electronic Christmas Postcards