Jdi na obsah Jdi na menu
 


Have Fun and Learn - Bav se a uč se

Na této stránce najdete informace o projektové výuce, kterou realizuji již od roku 2002. Jedná se o projekt Have Fun and Learn. Pod tímto názvem se skrývá projektová výuka napříč ročníky. Spojovacím článkem je jejich organizátor Mgr. Alena Holasová a myšlenka, že učení má být zábava. Organizaci a přípravu soutěže se starším žáky mám na starosti já, s motivací mladších žáků mi pomáhají vyučující angličtiny ve čtvrtém a pátém ročníku.

Třídenní pobyt Have Fun and Learn - Mokřinky, RS Holubice - Ve dnech 25. -27. dubna 2002 se uskutečnil první projekt s tímto názvem. Připravili jsme třídenní pobyt pro žáky druhého stupně v překrásném prostředí řeky Moravice nedaleko Vítkova naplněný anglickými hrami, sporty, soutěžemi, konverzací a písničkami. Zúčastnilo se ho 20 žáků od páté do deváté třídy, Mgr. Alena Holasová, Ing. Svatava Vidoňová a paní Joy Grace, vitální sedmdesátiletá američanka. Tento projekt podpořil městský obvod Ostrava-Jih.

Projektová výuka Have Fun and Learn - V dalším roce 2003 však žáci začali jezdit na ozdravné pobyty se svou třídou a tak jsem původní myšlenku upravila na nové podmínky. Žáci osmé třídy vymysleli rozmanité úkoly v angličtině a připravili si zajímavé vizuální pomůcky. Žáci čtvrtých a pátých tříd vytvořili čtveřice a postupně vyběhli na trať plnit úkoly. Další rok nás nevlídné počasí zahnalo do školní jídelny a došlo k přesunu termínu z června na konec září, kdy je v kalendáři zanesený Mezinárodní den jazyků. Od té doby tradičně každý rok žáci osmé nebo deváté třídy pod mým vedením tuto soutěž připraví. Vroce 2005 už soutěžící nečekali až na ně přijde řada, ale družstva se podle plánku paprskovitě rozběhla k jednotlivým stanovištím před základní školou. Od roku 2006 soutěž probíhá na školním hřišti. Žáci vytvoří trojice nebo dvojice a sami si volí pořadí plnění úkolů. Starší žáci kromě úkolů provedou také vyhodnocení a odměnění vítězů, finančně nás podporují rodiče naší školy Kosmonautů 15, Ostrava-Zábřeh. Fodokumentace říjen 2011 zde.

školní rok 2005/2006

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 školní rok 2006/2007

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

 školní rok 2008/2009

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek