Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. Anketa na dnu otevřených dveří naší školy

dscn7887.jpgVe čtvrtek 15. ledna 2015 se ve škole uskutečnil Den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčků, vycházejících žáků a všechny další zájemce. Nemohli chybět ani zástupci kroužku Fairtrade.

Na akci jsme se pečlivě připravili. Namalovali jsme plakát velikostí odpovídající významu akce a vymysleli a vytiskli dotazník. Výsledky průzkumu statisticky zpracujeme a porovnáme s výsledky žáků, kteří se účastnili přednášky o Fairtrade a také s výsledky žáků, kteří na přednášce nebyli.

Někteří členové našeho kroužku v den "D"pomáhali také jiným učitelům na jejich stanovištích prezentovat různé předměty, ale nejdůležitější místo přímo uprostřed školy obsadila naše skupinka. Náš stánek se zabýval prezentací mezinárodních projektů s dalšími školami, včetně etwinning. Naší hlavní činností bylo informování rodičů o projektech a o Fairtrade. 

dscn7884.jpg dscn7885.jpg dscn7886.jpg

Zaujmout dospělé, kteří hlídají malé dítě a hledají důvody, proč je přihlásit/ nepřihlásit právě do této školy nebylo snadné. Ale vymysleli jsme si účinnou strategii. Vždy jsme je poprosili o pomoc při průzkumu, který děláme pro důležitý projekt a požádali o vyplnění anonymního KRÁTKÉHO dotazníku. A pro jejich dítě jsme měli malou odměnu - samolepku etwinning. Nedaleko našeho stanoviště bylo několik tříd, kde rodiče mohli svoje dítě nechat plnit úkoly s někým jiným a využít chvilku volna na konverzaci s rozumnými bytostmi - s námi, o Fairtrade. Nakonec to nebylo tak těžké a většina oslovených rodičů dotazník vyplnila a ochotně si s námi povídala. Stihli jsme dotazníky také vyhodnotit a poskytnout rodičům zpětnou vazbu o jejich znalostech.