Jdi na obsah Jdi na menu
 


Globální problémy a lidská práva

team-www.jpgV této rubrice najdete informace především o průběhu práce žáků naší školy na tématu, kterému se rozhodli věnovat ve školním roce 2014/15 - Fairtrade. Do projektu se zapojili hlavně žáci osmé třídy. Komentáře k prezentacím, které si připravili pro své spolužáky a další žáky školy by zabraly mnoho místa, proto nejsou součástí těchto stránek. Žáci svoje prezentace komentovali, sdělovali informace, které nejsou zapsány do snímků na prezentacích.

Žáci, kteří zpracovávají téma Fairtrade se pravidelně scházejí v kroužku, zpracovávají prezentace a navzájem se seznamují s novými poznatky. Neváhají vyrazit do obchodů a na vlastní oči se přesvědčit, jaká je nabídka fairtradových produktů a vyzpovídat prodavače, co o nich vědí. S výsledky svého bádání seznamují také ostatní žáky školy prostřednictvím nástěnky a také v hodinách anglického jazyka, zeměpisu, matematiky, výtvarné výchovy a občanské výchovy.

Úvodní prezentace zpracovaná žáky 9. ročníku ve spolupráci se spolkem Fér-ova pro žáky osmého a devátého ročníku: 

 

Prezentace průběhu práce na projektu v období říjen - listopad 2014:

 

Prezentace Fairtradového oblečení v angličtině listopad 22. 10. 2014:

 

Další prezentace zpracované žáky osmého ročníku jsou zde: Tereza a Veronika, Karolína, Michaela Š a Michaela S, Michaela H. a Tereza

 

Příspěvky

15. Závěrečná videokonference

10. 7. 2015

terka.jpgZávěrečná videokonference projektu Globální problémy lidstva a lidská práva se studenty gymnázia z Brezna se vydařila.

 

14. Kreativní práce s IT nástroji

9. 7. 2015

web-terka.jpg

V květnu a v červnu jsme se seznamovali s IT nástroji a zpracovávali svoje nápady propagace Fairtradových myšlenek.

 

 

13. Férová snídaně

9. 7. 2015

mapa.jpgDruhou sobotu v květnu se po celé republice konala akce, u které jsme nemohli chybět: piknik Fairtradová snídaně!

 

12. Přednášíme na OU v Hlučíně

8. 7. 2015

orez.jpg Náš tým seznámil učně s životem dětí v rozvojových zemí a hnutím Fairtrade

 

11. Videokonference - Fairtradový obchod Tuk Tuki

3. 4. 2015

picture-993-1416389162.jpgVideokonference a majitelkou obchodu s Fairtradovým oblečením Tuktuki paní Markétou Nešporovou se vydařila.

 

10. Nástěnky informující o Fairtrade

2. 4. 2015

dscn7643.jpgNa chodbě školy informujeme na nástěnce o činnosti kroužku Fairtrade. Informace průběžně měníme.

 

9. Statistický plakát "Šíření myšlenky Fairtrade"

2. 4. 2015

plakat_fairtrade.jpgV únoru jsme zpracovali statistický plakát pro celostátní soutěž, ve kterém žáci zkoumali vliv práce týmu na šíření myšlenky Fairtrade ve svém okolí.

 

8. Mezinárodní setkání s účastníky Erasmus+

2. 4. 2015

323-web.jpgV lednu ve škole proběhlo mezinárodní setkání projektu Erasmus+ se zástupci dalších 5 evropských zemí. Náš tým pro ně připravil přednášku o Fairtrade a zpracování plakátů.

 

7. Navrhování letáků Fairtrade

2. 4. 2015

w16.jpgVe výtvarné výchově žáci zpracovali grafické řešení letáků informujících o Fairtrade a nejlepší práce vystavili v galerii na schodišti. 

 

6. Anketa na dnu otevřených dveří naší školy

1. 4. 2015

dscn7888.jpgNa dnu otevřených dveří jsme rodiče požádali, aby vyplnili krátký dotazník o Fairtrade a potom jsme s nimi o tomto tématu diskutovali.