Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. Mezinárodní setkání s účastníky Erasmus+

2. 4. 2015

Na konci ledna ve škole proběhlo  mezinárodní setkání projektu "Teaching: An effective key to self-learning", kterého se účastnilo 32 studentů a 10 učitelů z Belgie, Bulharska, Irska, Itálie a Španělska. Náš tým si pro ně v pondělí připravil přednášku o Fairtrade a ochutnávku produktů. Před a po přednášce účastníci vyplnilli dotazník pro náš statistický výzkum. Mohli jsme tak zjistit dopad přednáškty na účastníky. Poté týmy pracovaly na plakátech prezentujících myšlenky fairtrade. Ve čtvrtek zahraniční týmy slavnostně svoje plakáty předaly našemu týmu a představili myšlenky, které se snažili vyjádřit. Všechny plakáty vystavíme a požádáme naše žáky, aby napsali, jaké myšlenky podle nich zpracované plakáty vyjadřují a výsledky pošleme autorům.

Tady si můžete prohlédnout shrnutí průběhu celého workshopu, který probíhal dva dny - v pondělí odpoledne a ve čtvrtek ráno:

fairtrade-criterions.jpg

Nejprve Terezka požádala o vyplnění dotazníku (můžete si anglickou verzi zkusit zde), poté Michaela H. seznámila účastníky s pěti kritérií, která musí splnit škola usilující o titul Fairtradová škola.
 
Poté společně s Natálií seznámila s postupem při zpracování čaje a jeho významem pro člověka.

Nikola seznámila účastníky s nejoblíbenějšími Fairtradovými produkty v České republice a v naší škole a s postupem při zpracování kakaových bobů. Vysvětlila, jak dodržování Fairtradových pravidel pozitivně ovlivňuje život zapojených komunit v rozvojových zemích a umožňuje dětem chodit do školy.

Závěrečné pozdravy účastníků workshoppu si můžete poslechnout zde.