Jdi na obsah Jdi na menu
 


Globální problémy a lidská práva

team-www.jpgV této rubrice najdete informace především o průběhu práce žáků naší školy na tématu, kterému se rozhodli věnovat ve školním roce 2014/15 - Fairtrade. Do projektu se zapojili hlavně žáci osmé třídy. Komentáře k prezentacím, které si připravili pro své spolužáky a další žáky školy by zabraly mnoho místa, proto nejsou součástí těchto stránek. Žáci svoje prezentace komentovali, sdělovali informace, které nejsou zapsány do snímků na prezentacích.

Žáci, kteří zpracovávají téma Fairtrade se pravidelně scházejí v kroužku, zpracovávají prezentace a navzájem se seznamují s novými poznatky. Neváhají vyrazit do obchodů a na vlastní oči se přesvědčit, jaká je nabídka fairtradových produktů a vyzpovídat prodavače, co o nich vědí. S výsledky svého bádání seznamují také ostatní žáky školy prostřednictvím nástěnky a také v hodinách anglického jazyka, zeměpisu, matematiky, výtvarné výchovy a občanské výchovy.

Úvodní prezentace zpracovaná žáky 9. ročníku ve spolupráci se spolkem Fér-ova pro žáky osmého a devátého ročníku: 

 

Prezentace průběhu práce na projektu v období říjen - listopad 2014:

 

Prezentace Fairtradového oblečení v angličtině listopad 22. 10. 2014:

 

Další prezentace zpracované žáky osmého ročníku jsou zde: Tereza a Veronika, Karolína, Michaela Š a Michaela S, Michaela H. a Tereza

 

Příspěvky

5. Průzkum nabídky fairtradových produktů v obchodním centru

7. 12. 2014

2-tereza-a-fairtrade-caj-www.jpgSkupina žáků se vydala na průzkum nabídky fairtradových produktů v obchodním centru Avion shopping park v Ostravě. Současně se žáci prodavačů ptali, co ví o Fairtrade.

 

4. Projektový den v deváté třídě - Co jsme zjistili my

7. 12. 2014

8-priprava-prezentace-www.jpg   Žáci devátého ročníku měli možnost sami si zjistit, co znamená fairtrade a o zvoleném tématu informovat spolužáky v hodině anglického jazyka. Samozřejmě anglicky. Nejlépe se úkolu zhostila Sára.

 

3. Učíme se prezentovat - projektový den v kroužku

7. 12. 2014

6-hosova-prezentace-www.jpg   Žáci osmého ročníku prezentovali Fairtrade a způsob získávání základních surovin pro výrobu fairtradových potravin. Společně diskutovali a radili si, jak správně prezentovat.

 

2. Mezipředmětové vztahy v hodinách angličtiny

7. 12. 2014

4-cross-curriculum-www.jpg   Naše nová učebnice angličtiny Next Move 3 obsahuje zpracovanou hodinu zabývající se otázkami Fairtrade. 

 

1. Prezentace - Fairtrade a ochutnávka produktů

7. 12. 2014

1-posledni-pripravy-www.jpg   Zástupci spolku Fér-ova uspořádali pro žáky osmého a devátého ročníku přednášku spojenou s ochutnávkou. Na akci se aktivně podíleli žáci zapojení do našeho projektu.